Závody série světového poháru v parašutismu v Klatovech

Ve dnech 21. až 23. července 2023 se v Klatovech uskutečnilo třetí kolo série světového poháru v parašutismu. Šlo historicky o první závod této nejvyšší parašutistické soutěže uspořádaný v České republice. V závodě  se sešlo 172 závodníků ze 16 zemí včetně účastníků ze zámoří.

V družstvech zvítězili reprezentanti České republiky, všichni z prostějovské Dukly, následováni maďarským vojenským týmem. Jako 3. se umístil rovněž vojenský tým, tentokrát z Itálie. Týmu reprezentujícímu pořadatelský klub závodu, Aeroklubu Plzeň Bory, patřilo pěkné 9. místo.
V individuálním umístění se mezi muži umístil jako první Hynek Tábor (Dukla Prostějov) následovaný Italem Vannim a Maďarem Bánszkym. V ženské kategorii patřila všechna umístění reprezentantkám Švýcarska, Christina Franz byla zlatá, Erika Franz stříbrná a Barbara Bloch skončila bronzová. Naše reprezentantka, Daniela Macichová, skončila bohužel až na bramborovém, čtvrtém místě. V kategorii týmů žen zvítězily opět Švýcarky před týmem HSV Redbull z Rakouska, reprezentantkám ČR v týmu Czech Ladies patřilo třetí místo.
 
Uspořádání závodu, nad kterým převzala záštitu ministryně obrany ČR, ministr kultury ČR a hejtman Plzeňského kraje, vyvrcholilo pětileté organizační úsilí členů Aeroklubu Plzeň Bory a Aeroklubu Strakonice. Česká republika se tak zařadila do skupiny sedmi zemí, kde se závod světového poháru v parašutismu pořádá.
Poděkování patří všem partnerům a sponzorům, hostitelským klatovským klubům, rozhodčím a organizátorům.
Konkrétní výsledky naleznete na: https://swcs.airshots.at/
 
Marek Nový, ředitel soutěže