Výsledky XXV. ročníku soutěže Priessnitzův pohár

Priessnitzův pohár XXV. ročník 15. července 2023 letiště Mikulovice Paraklub Jeseník

Parašutistický závod v přesnosti přistání  v rámci republikové akce Moravského poháru se uskutečnil na letišti Mikulovice  15. července 2023. Závodníků bylo 36, 6 rozhodčích a skupina pořadatelů Paraklubu Jeseník. Zvítězil Kopřiva Jan z Olomouce a družstvo Olomouc A, v jednotlivcích druhá Vojtková Blanka a třetí Nalepa Andrzej Wroclav.

Diváků se sešlo cca  1500, pro ně Paraklub zajistil hojně užívané vyhlídkové lety vrtulníkem a motorovým letadlem a větroněm. Děti měly skákací hrad, malování obličeje, kolotoč a další atrakce. Předvedli se s ukázkou hasiči s pěnou pro děti a záchranou akci vyproštění raněného z auta po havárii. Pro všechny občerstvení velkého výběru, pití, zmrzlina a další, akce měla velký úspěch a ohlas.

Třešnička na dortu bylo vystoupení Gripenů armády ČR díky ministerstvu obrany ČR.