Výsledky XXIV. ročníku Jindřichohradeckého poháru

XXIV. ročník Jindřichohradeckého poháru sliboval špičkové počasí. Přihlášky se jen hrnuly, díky elektronické registraci, kterou vytvořil Honza Mayer jako součást programu pro registraci a výpočet závodů. Nakonec dorazilo 9 přihlášek družstev a jeden jednotlivec, takže 37 závodníků. Mezi nimi bylo 8 soutěžících RedBull týmů a 6 soutěžících AFS Freistadt.

V pátek jsme od 10,00 zahájili tréninkové seskoky z AN-2, které se natáhly až do večera.

Jak byla naplánována předpověď, tak se stalo. Soutěž musela být po 4 kolech přerušena pro vysoké teploty oleje výsadkového stroje. Vzduch byl v 1 200m 30°C. Další kolo začalo až v 17,30. Podařilo se odskočit základních 6 kol. Pro pokročilý čas pořadatelé zrušili semifinále a přešli rovnou do finále. Soutěž byla ukončena s přicházejícím večerem a vyhodnocení proběhlo již za soumraku.

V družstvech vyhrál RedBull tým před ženským týmem Labutě a týmem Plzeň A. V celkovém pořadí zvítězil Gernot Alic (AT), 2.místo Petr Chládek AK Strakonice a třetí Reisenbuchler Thomas (AT). Ve veteránech bylo stejné pořadí jako v celkovém pořadí. V juniorech byl nejlepší Zahradník Jakub (AK Plzeň). V ženách se na 1.místě umístila Mynářová Michaela (AK J.Hradec), 2. příčku obsadila Macichová Daniela (AK Plzeň) a třetí příčka zbyla pro Novotnou Andreu (AK Plzeň).

Soutěž zakončila v letištním baru naše oblíbená kapela Zákaz zkoušení, která parašutisty na na jindřichohradeckém letišti dovede rozehřát na nejvyšší obrátky.

Chtěl bych ještě poděkovat osvědčené posádce Němec+Kropáč, která byla jako vždy úžasná. A nejen jim, ale i rozhodčím a realizačnímu týmu z AK Jindřichův Hradec.

Kompletní výsledky si můžete prostudovat zde: https://comp.skydivehorovice.cz/za_vybersoutez.php?b=1&soutez=74