Začalo vojenské cvičení Odolné nebe (ODON 2023)

Ve dnech od 28. 8. do 8. 9. 2023 proběhne ve FIR Praha vojenské cvičení Odolné nebe. To přináší dočasné změny v uspořádání vzdušného prostoru, na které je třeba při létání dávat pozor. 

Sice je právě teď téměř neletové počasí, ale to se od středy změní. Všechny prostory pro ODON se nacházení pod FL095, tedy tam, kde běžně létáme. Mohou být plánovány od pondělí do pátku, víkendy jsou tedy volné. Proto důkladně kontrolujte aktuální aktivaci v AisView a svoje letecké potřeby v týdnu přizpůsobte plánované činnosti armády. Skutečné využití naplánovaných prostorů a možnost je proletět samozřejmě zjistíte přímo na příslušném stanoviště ATS (na Praha Information).  

 

Plánované prostory

K organizaci cvičení jsou zřízeny omezené prostory ODON, které mají charakter dočasně rezervovaných prostorů (TRA). V klasických mapách je tedy nenajdete. Tyto prostory stanovuje CAA veřejnou vyhláškou – Opatření obecné povahy ÚCL. Přes aktivní prostor TRA lze žádat o povolení k průletu na Praha Information. Vertikální hranice prostorů ODON jsou na přiložené mapce.

 

Mapa prostorů