Výsledky Memoriálu Josefa Ebra 2023

V sobotu 2.9.2023 aeroklub Hořovice pořádal další část v seriálu závodů Českého poháru. Celý den jako by přesně kopíroval podobu závodu. Ráno začalo nevýrazně až lehce mimo očekávanou předpověď počasí. Dopoledne na nás čekal teplotní zvrat, kolem poledního se vše začalo vracet do očekávané předpovědi plné slunečných paprsků. Závěr dne byl zcela vyjasněný a slunečně zářným. A přesně tak jak celodenní  proměnlivosti oblaků ovlivňovala den, tak se odehrával celý závod.

    V prvních kolech si dobré výsledky zapisovali spíše nečekaná jména, kdežto některé stálice Českého poháru byly neočekávaně mimo své obvyklé standarty. Od prvního kola bylo vše otevřené a zápletka visela vysoko nad matrací. I přes menší účast závodníků, byla sobota v Hořovicích napínavým dnem, kde se pořadí ustálilo, až jako zmiňované počasí tohoto dne, v jeho závěru. Za zmínku stojí výkon mladého Jakuba Zahradníka,který celý den podával kvalitní výsledky, které jej odměnilo krásným 9.místem s dobrým bodovým ziskem a zlomem v pořadí závodníků za ním co cm se týče. Pořádí výsledkové listiny závodníků bylo určeno až v závěrečných kolech.

    V sobotním při nádherném sunsetu nad Hořovicemi byly vyhlášeny výsledky. Vítězem Memoriálu Josefa Ebra 2023 se stal Petr Klečka před druhým Petrem Chládkem a třetím Jiřím Černým. Pořadí týmů bylo na rozdíl od jednotlivců, zcela jednoznačné. Vítězem se stal tým Domací (složení Chládek, Černý, Klečka, Bednář),druzí byli Labutě (Bečka, Macichová, Funková, Musil) a třetí Plzeň B (Nový, Malásek, Kumžák, Laštovka).

     Děkujeme závodníkům za napínavý den, pořadatelům z Aeroklubu Hořovice za hladký průběh závodů a  oproti tradičnímu závěru Českého poháru, přidáváme pomyslný štafetový kolík do Strakonic, kde na konci září vyvrcholí letošní ročník.