Konkurz na pořádání plachtařských mistrovských soutěží 2024

Plachtařská komise vypisuje tradiční výběrové řízení na organizátora tří mistrovských soutěží, z nichž Plachtařské mistrovství regionů a Mistrovství ČR juniorů je možné  uspořádat i jako společnou soutěž na jednom místě s oddělenými třídami. 

 

Plánované Mistrovské soutěže 2024 

  • Plachtařské mistrovství ČR
  • Plachtařské mistrovství ČR juniorů
  • Plachtařské mistrovství regionů

 

Přihláška ke stažení: Přihláška k pořádání – organizaci plachtařské soutěže AeČR.docx

Zájemce o organizování soutěže žádáme o navržení termínů soutěže vč. jejich délky (může být kratší než 14 dní, minimální plánovaný rozsah je 9 letových dní). Rozsah termínů je vhodné zvolit s ohledem na mezinárodní soutěže 1. kategorie. Zájemce o pořádání PMČRj a PMRg může nabídnout pořádání těchto závodů společně nebo i zvlášť. Na stejném letišti jako PMČRj se předpokládá uspořádání PPV (týdenní soustředění juniorů). Nízká cena není rozhodující kritérium pro výběr pořadatele.

Ze strany PK se předpokládá stejná výše podpory jako v roce 2023 (v závislosti na výši státní dotace), která byla 50.000 Kč na jednu soutěž, společná soutěž PMČRj a PMRg se považuje za jednu soutěž.

Pozn. V termínu 13.–24. května 2024 bude probíhat mezinárodní vojenské cvičení, které vylučuje konání plachtařských soutěží. Pro případné dotazy kontaktujte asm@aecr.cz. 

Nabídky zasílejte nejpozději do 22. října 2023 na adresu komise pk@aecr.cz