Pozvánka na náborový akro víkend Looping Days 2023

Náborový akrobatický víkend pro nové zájemce o bezmotorovou akrobacii – akrobacii na kluzácích Looping Days se koná již následující víkend 7. a 8. 10. 2023. Na letišti Benešov – Bystřice (ICAO LKBE) tuto tradiční podzimní akci pořádá GAC Benešov ve spolupráci s Aeroklubem České republiky.

Pro lety se zkušenými instruktory, akrobatickými reprezentanty ČR, budou přichystány dvoumístné akrobatické kluzáky – cvičný Schleicher ASK-21 a soutěžní výkonný MDM-1 FOX. Bude připravena i ukázka vrcholné bezmotorové akrobacie na jednomístném S-1 Swift. Podmínkou seznamovacích letů v akrobacii je platná zdravotní způsobilost alespoň 2. třídy a pilotní průkaz nebo alespoň způsobilost pilotního žáka. Pro případné další zařazení do akrobatického výcviku je nutné členství v Aeroklubu ČR a splnění limitů minimálního náletu na kluzácích dle směrnice ÚCL CAA-ZLP-161.

Cena jednoho seznamovacího akrobatického letu s aerovlekem do výšky 1250m je 1850,-Kč včetně aerovleku, kluzáku i přistávacích poplatků. Briefing se základní pozemní přípravou včetně bezpečnostních procedur v sobotu i v neděli vždy od 9 hodin na učebně GACu na LKBE.

Je nutné se předem přihlásit buď e-mailem na gac@centrum.cz nebo u Miloše Ramerta telefonem (nebo SMSkou) na +420603927241. Zde také můžete dostat další doplňující informace.

Náborový víkend se koná pod záštitou OSK AKRO Aeroklubu České republiky.

Srdečně zvou bezmotoroví akrobaté GACu Benešov!