SPEED STAR 2023

V termínu 29. 9.–1. 10. 2023 se na letišti v Prostějově konaly závody Speed Star. Do závodů se letos přihlásilo 21 závodníků, kteří utvořili jeden český tým „Bubliny a dva polské týmy “Slow Motion” a “Szybkie Szakale”. Skákalo se ze 4000 metrů z letounu L-410 Turbolet.

 

Závody byly naplánovány na tři dny a to následovně:

  • pátek 29. 9. od 13 hod – tréninkové seskoky
  • sobota 30.9. – soutěžní seskoky
  • neděle 1.10. – náhradní den

V rámci soutěže bylo naplánováno 6 kol s tím, že minimální počet kol pro ukončení a vyhlášení vítězů musí být 2.

 

A co že je cílem této soutěže? Co nejrychleji od překročení linie vyznačené v letadle  chytit ,,Hvězdu’‘. Výskok je nedržený a počítá se překročení čáry prvním závodníkem. Po chycení hvězdy následuje 3 bodová sequence, kdy se závodníci v týmu musí chytit v jiném, předem vylosovaném tvaru a za každý tento další chycený bod se jim odečítají 2 sec. z celkového času. Pracovní čas je do 50 sec. nebo do výšky 1200 m.

V pátek tedy naše závodníky čekal tréninkový den. Počasí přálo a tak závodníci mohli trénovat o sto šest.

V sobotu došlo na lámání chleba. Začátek dne však nebyl optimální. V dopoledních hodinách nám počasí nepřálo a tak se čekalo na příznivější podmínky. Naštěstí se na nás usmálo nejen štěstí, ale i obloha samotná a šlo se na věc.

I přes ranní nepřízeň počasí se nám podařilo odskákat dvě kompletní kola. Na základě splnění limitu pro hodnocení a ukončení soutěže se závodníci všech týmů rozhodli, že se soutěž sobotním dnem ukončí.

 

Jsme moc rádi, že můžeme organizovat i tyto druhy závodů. Díky takovýmto závodům totiž dochází k důležitému předávání zkušeností mezi závodníky, což dokazuje i fakt, kdy se náš český tým rozhodl pilně trénovat a připravovat na závody další, kdy by se rád “popral” o lepší umístění.