Noční létání v Táboře podzim 2023

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

Aeroklub Tábor opět po roce rozsvítí noční řadu. Noční létání bude možné od 21. 10. 2023 do konce listopadu, případně déle dle zájmu.

 

Kvalifikace pro noční létání NIGHT(A): Jak se připravit a co očekávat

Noční létání je pro mnoho pilotů fascinujícím a zároveň náročným dovednostním testem. Získání kvalifikace pro lety v noci NIGHT(A) vyžaduje specifickou přípravu, schopnosti a také vstupní kvalifikace. Jak se na noční létání připravit a co můžete očekávat při získávání této kvalifikace.

Vzdělání a základní znalosti
Pro noční létání je důležité mít solidní znalosti letových předpisů, navigace a meteorologie. Před zahájením přípravy na noční létání byste měli mít už dobře zvládnutý základní výcvik a dovednosti pro denní lety a PPL(A) nebo LAPL(A) licenci.

Teoretický výcvik
Kvalifikace NIGHT(A) vyžaduje teoretický výcvik, který zahrnuje témata jako noční meteorologie, navigace za noci, řízení vzdušného provozu, korespondenci a bezpečnostní postupy. Učení se o těchto tématech vás připraví na situace, se kterými se můžete setkat během nočního létání.

Praktický výcvik
Při nočním létání je důležité získat praktické dovednosti, které vám umožní bezpečně navigovat a provádět lety v noci. Během praktického výcviku budete trénovat starty a přistání za nočních podmínek, navigaci podle nočních map a používání světel na letadle.

Bezpečnostní postupy
Noční létání přináší specifická rizika a výzvy, jako jsou vizuální iluze a obtížnosti s vnímáním vzdáleností. Během přípravy se naučíte bezpečnostní postupy a způsoby, jak minimalizovat rizika spojená s nočním létáním.

Závěrečné zkoušky
Po dokončení teoretického a praktického výcviku budete muset složit zkoušky, které ověří vaše schopnosti a znalosti týkající se nočního létání. Po úspěšném absolvování těchto zkoušek získáte kvalifikaci NIGHT(A).

Kondiční lety
Kvalifikace pro noční létání otevírá nové možnosti dobrodružství pro piloty všeobecného letectví. Je však důležité si uvědomit, že noční létání vyžaduje zvláštní pozornost k bezpečnosti a pečlivou přípravu. S dostatečnou přípravou a respektem k nočním letům můžete tuto kvalifikaci úspěšně získat a vychutnat si kouzlo létání za noci. Aby vaše dovednosti časem nezanikly, je dobré je občas občerstvovat. Proto je ideální využít vhodnou příležitost a provést za dohledu zkušených instruktorů kondiční lety k osvěžení techniky pilotáže a nouzových postupů.

 

Případní zájemci o výcvik nebo kondiční lety prosím volejte 739275750 nebo pište info@aktabor.cz. Zarezervujte si si svůj termín včas 😉