European Skydiving Symposium 2024 – konference zaměřená na bezpečnost v parašutismu

Stejně jako v každém jiném odvětví či sportu je dobré se neustále vzdělávat a seznamovat se s nejmodernějšími poznatky a inovacemi. V parašutismu toto platí obzvlášť, protože podobně jako zbytek světa jde i náš sport kupředu a neustále se vyvíjí. Vyvíjí se jak samotná parašutistická technika, tak i naše poznání. Důsledným sebevzděláním a pozitivním přístupem k novým informacím lze jistě zvýšit bezpečnost v parašutismu – tímto vás tedy chci pozvat na profesionálně připravenou akci „European Skydiving Symposium 2024“, lze tedy přeložit jako „Evropské parašutistické sympozium“.

 

Symposium se koná v Polsku, Varšavě ve dnech 6.-8. března 2024. Akce zaměřená na bezpečnost v parašutismu probíhá v konferenčním stylu, můžete se těšit na nepřeberné množství přednášek, studijních bloků, praktických ukázek, rozborů nehod, představení nejnovějších přístrojů. Během přednášek se dozvíte mnohé z praktického hlediska ohledně samotného parašutistického vybavení, používaných letounů, novinek v parašutismu – rekordech a experimentálních seskocích. Mimo popsaná témata se můžete těšit na probrání lidských faktorů, psychologické jevy, jak pracovat se strachem, trénink vizualizace. Konference je celá zaměřena na bezpečnost v parašutismu a je určena jak pro parašutisty začátečníky, kteří sotva získali licenci, tak i pro profesionály, které skákání z letadla živí. Profesionálové si mohou vybrat studijní bloky zaměřené právě na tuto užší skupinu lidí a dozvědět se mnohé z nejnovějších rozborů nehod, osvědčených moderních učebních postupů nebo probrat detailně dodatky k servisním bulletinům. V průběhu celé konference se lze dokonale orientovat pomocí poskytnuté mobilní aplikace, pomocí které lze klást i otázky přednášejícímu v reálném čase – přednášející pak na otázky v rámci bloku zodpoví a lze rozvinout zajímavý diskuzní panel.

 

Nebýt zcela bezpečný a nedělat pro bezpečnost svou i ostatních není v leteckých sportech a zejména v parašutismu „cool“. Nebe, které nám je hřištěm, je obrovské a bezpečnost vyžaduje nasazení každého skokana a kohokoliv, kdo se na letišti pohybuje. Bezpečnost není otázkou jednotlivce, ale komunity. Nebojte se tedy v oblasti parašutismu dále vzdělávat, upozorňovat ostatní na jejich bezpečnostní chyby nebo laxnost, stejně tak se kriticky stavte sami k sobě. krom poznání Varšavy můžete započít takto svou parašutistickou sezónu 2024 edukačně.

 

Mimo vzdělání se samozřejmě můžete těšit na socializaci s parašutisty z celého světa, potřást si rukou s legendami našeho sportu, omrknout nejnovější technické inovace parašutistického vybavení v bohaté expozici mnohých předních světových výrobců, vyzkoušet si virtuální realitu a trenažery pro studenty, v případě štěstí vyhrajete i celý parašutistický komplet v tombole. V průběhu celé akce máte zajištěno výborné jídlo, neomezený přístup ke kávě a zákuskům a after party v klubu ve 20. podlaží nad Varšavou také není k zahození. Jak je dobře známo, parašutisté to umí kvalitně roztočit, tak se nebojte „networkingu“. Mnohá přátelství a business dohody jsou v našem sportu uzavřeny právě v neformálním prostředí nad sklenkou dobrého pití.

 

Konferenci jsme v roce 2022 s týmem z Klatov a dropzóny Skydive Pink Klatovy navštívili, akce se koná jednou za dva roky a můžeme každému, kdo to s parašutismem myslí vážně, účast doporučit. I my se opět letos chystáme a těšíme se.
Do 31.10.2023 se můžete svézt na vlně levných vstupenek, po 31.10.2023 budou již vstupenky o něco dražší. Veškeré informace naleznete na https://skydivingsymposium.eu/.
Krom upřímného nadšení jsem letos i ambasadorkou sympozia pro Českou Republiku a jsem připravená zodpovědět jakékoliv dotazy zájemcům, kteří si nejsou účastí jistí, chtějí zjistit, jak to tam vlastně funguje, na koho se mohou těšit. Dotazy směřujte na dzo@pink.at.

 

S Přáním krásného podzimu,
Jana Spěváčková, Skydive Pink Klatovy & Letecký Paraklub Klatovy z.s.