První kolo 13. ročníku Evropské tunelové ligy

Ve středu 15. 11. 2023 se v pražském tunelu Hurricane Factory sešli závodníci v disciplíně FS4 (Skupinové akrobacie čtyřčlenných týmů). Kromě přítomných se tohoto ročníku již pravidelně účastní tři týmy z Moravy a dva týmy ze Slovenska. Tím se myšlenka Evropské tunelové ligy po 13 letech od vyslovení začíná stávat skutkem.

Disciplína FS4 je zajímavá tím že se losuje pořadí jednotlivých tvarů a bloků v kolech. Podle pravidel mezinárodní organizace FAI se rozlosování musí provádět před závody a závodníci po zveřejnění není již trénovat. Na rozdíl od pravidel ETL, kdy tvůrci dali důraz na tréninkový charakter závodů a rozlosování pro ETL/WTL je umístěno na serveru NSL vždy na celý měsíc od 1 dne. Další podstatný rozdíl od pravidel FAI je přestávka mezi koly, která je stanovena na 60 minut. V ETL je možno odlétat všechna kola během jedné hodiny letového času.

Tato odlišná pravidla umožňují soutěž organizovat v různých zařízeních. Do budoucnosti doufáme, že se k nám připojí více týmů z více zemí.

 

2. kolo proběhne 13.12. v Praze v tunelu Hurricane Factory

 

Výsledky  1 kola najdete zde:

https://www.intimescoring.com/Results/EventResults?dbid=5&mid=326&smid=0&mdcid=1002&dseid=0