Finále Světového poháru v parašutismu v Dubaji – zlato vezou české reprezentantky a stříbro muži

Česká parašutistická reprezentace spolu s týmem Aeroklubu Plzeň Bory se jako nejpočetnější výprava zúčastnila finále série Světového poháru SWCS 2023.

Zavod hostily Spojné arabské emiráty, resp. Emirát Dabai a odehrával se na pláži bezprostředně před imposantní budovou hotelu Address, komplexem nepřímo vlastněným šejkem z Abu Dhabí, mecenášem tohoto závodu. Seskoky mezi moře a mrakodrapy o výšce přes 300 m patřily k těm nejnáročnějším.

České reprezentantky i zde potvrdily vrcholnou formu a po titulu mistryň Evropy získaly opět nejcenější trofej v soutěži týmů.

 
 

 

V kategorii jednotlivců pak zvítězil výborný Jakub Rataj, v družstvech mužů se umístil tým CZECH MILITARY TEAM I na 6.místě, Aeroklub Plzeň na 9.místě a tým CZECH MILITARY TEAM I I na 12. pozici.

Jedná se o finále celé série Světového poháru, kde naši reprezentanti v družstvu CZECH MILITARY TEAM I obsadili v soutěži týmů 2.místo za německou reprezentací, 3. místo vybojovali parašutisté z Itálie.

V jednotlivcích série Světového poháru vybojoval celkové stříbro Hynek Tábor.

Kategorii veteránů nad 50 let ovládl skvělým výkonem Petr Chládek senior.

Poděkování za podporu v přípravě a účasti na závodech SWCS 2023 patří Jihočeskému kraji, Městu Strakonice a Aeroklubu Strakonice, bez níž by účast Petra Chládka na finálovém závodu SWCS 2023 v Dubaji nebyla možná.

Tohoto závodu se parašutistky účastní za významné podpory partnerů reprezentačního týmu Advokátní kanceláře Kutějová, Maršál, Briaský, specialistů na reklamní a mediální právo a plzeňských společností Prestol holding, Maron.