Deutsche Meisterschaft Indoor Skydiving 2024 HF Berlin, Německo

Ve dnech 7.–9. 3. 2024 se konalo otevřené mistrovství Německa v HF Berlín. Českou republiku se zde rozhodl reprezentovat tým Seagulls ve složení Tereza Martínková a Valeri Vaselkov jr. v disciplíně D2W neboli dynamické dvojky.

Do Berlína jsme dorazili již ve středu večer, neboť v 10 hodin ve čtvrtek ráno tým absolvoval 10ti minutový trénink. Pro adaptaci v novém prostředí je toto nezbytné. „Byl to pro nás první let v tomto tunelu, a tak jsem museli zjistit rychlost větru, na kterou budeme během závodů létat.“ popisuje Terka. Poté jsme vyrazili do centra Berlína, kde jsme navštívili muzeum Řecké a Egyptské kultury a mytologie. Také jsme navštívili obchod a výrobnu oblíbené čokolády Ritter Sport. Večer v půl sedmé ještě junioři absolvovali dvou minutový speed-check a ve 20:00 začal zahajovací ceremoniál. Po jeho skončení proběhl ještě competitors meeting. Bohužel zde bylo vše komunikováno pouze v němčině, takže anglicky mluvící závodníci pak složitě získávali informace od místních.

 

Soutěžní kola neboli draw bylo losováno po skončení úvodního ceremoniálu. Jako nejmladší ze všech účastníků v disciplíně se ho ujal Valeri. To už bylo pro čtvrtek vše a hurá do hajan, ať nám to zítra pěkně létá!

V disciplíně D2W soutěžilo 9 týmů. Krom našich juniorů to byli většinou instruktoři z evropských tunelů. Prvenství obhajoval tým Flytopia, který bral bronzové medaile za 3. místo na posledním MS 2023, HF Tatralandia. V pátek proběhlo 6 kol, ve kterých se Seagulls pohybovali střídavě na 4. a 5. pozici. Uprostřed startovního pole jsme také zakončili první soutěžní den.

 

V sobotu vše začalo pěkně brzy ráno. Sedmé kolo mělo start v 7:00, což byla pro všechny velká výzva. Seagulls zalétali opět 5. nejrychlejší čas, ale na 4. místo jim stále nechybí mnoho. Rozhodne odpoledni poslední kolo. Po 9ti hodinovém čekání je to tu. Závěrečné kolo zalétali Terka s Valerim čistě za 64 vteřin (třetí nejrychlejší čas v tomto kole). Nakonec to pořád v součtu nestačilo a na DM2024 získáváme krásné 5. místo. Chybělo málo: 4 body na čtvrté, respektive 14 bodů na třetí místo.
V konkurenci nejlepších německých dvojkových týmů jsme se rozhodně neztratili a bereme to jako skvělou přípravu na nadcházející MS, které se uskuteční příští rok v belgickém Charleroi (Airspace). Teď zase hurá do práce (zpět k tréninku) a koncem měsíce na další závody tentokrát na Benelux Open 2024 do tunelu LUXFLY na jihu Belgie.

 

Velké poděkování patří především rodičům za podporu našich sportovců a tentokrát i zajištění celé akce fyzickou přítomností. Dále děkujeme Aeroklubu ČR za podporu našeho sportu a našich mladých nadějí a v neposlední řadě pak našemu trenérovi. 

David Martínek, táta Terky