Výsledky 5. kola 13. ročníku Evropské tunelové ligy

Ve středu 13. 3. 2024 proběhlo páté kolo 13. ročníku ETL. Čtvrtého kola se účastnilo 12 týmů přímo v pražském větrném tunelu Hurricane Factory spolu s dvěma slovenskými a dvěma moravskými týmy externě.

V nejtěžší a nejvíce obsazené kategorii zvítězil tým Crazy Dragons, který finišuje přípravu na světový pohár , který se bude konat v dubnu v čínském Makau ziskem 248 bodů následován týmem Skywalkers Juniors s 255 Chameleoni s 219 body,  a týmem CUBS s 218 body.

Toto kolo bylo poznamenáno nemocností. Chameleonům chyběla Kája Čejková, kterou vystřídal Michal Mikolášek ze Skywalkers, kteří závodili v plné sestavě. Tým Cubs soutěží v originální sestavě bez Denisy Jezijakové , která se soustředí s Crazy Dragons na finální přípravu na Světový pohár v Makau.

Chameleoni a Skywalkers zahájili jiný typ přípravy, takže opticky mají méně bodů ale při práci na technice udělali velký pokrok..

V kategorii AA byli osamoceni Helicopters ale se svým nejlepším výkonem 137 bodů- zlepšní skoro o dva body z minula.

V kategorii A proběhla, jako obvykle, bitva mezi Unikorns a Sharks , kterou o dva body nakonec vyhráli žraloci, kterým ale musel pomoc Martin s Helikopters, protože Michal Štěpánek byl nemocen.

V rookies vyhrál tým Gree, který byl s Martinou Vaváčkovou jako trenérkou v plném složení. Porazily tým Dycky Most, který předvedl svůj standardní výkon.

 

Videa z 5. kola: 

 

Výsledky najdete na InTime scoringu zde:  https://www.intimescoring.com/Meet

 

 

 

 

Celkové výsledky po čtvrtém kole: