MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PARACHUTE-SKI 2024

Do rakouského lyžařského střediska St Johann/Alpendorf, kde se uplynulý víkend 15.-17. 3. 2024 konalo letošní Mistrovství ČR v parašutistické disciplíně PARACHUTE-SKI (dříve para-ski)  v rámci závodu světového poháru PARACHUTE-SKI WORLD CUP 2024, vyrazila pouze malá skupina českých závodníků.  A tu navíc přímo v dějišti závodu ještě postihla marodka…  I přesto se podařilo soutěž uskutečnit. Bylo odskákáno 6 kol přesnosti přistání a odjety 2 kola obřího slalomu a zde jsou výsledky:

  1. místo Martin Gabla – mistr ČR pro rok 2024
  2. místo Jiří Černý
  3. místo Tomáš Malásek

 

Mistrovství ČR se zúčastnila jediná žena –  Natálie Fulínová. Tato kategorie však nemohla být díky nízké účasti vyhlášena.

 

 

PARACHUTE-SKI WORLD CUP 2024 – St Johann im Pongau/Alpendorf, Rakousko

 

Výsledky závodu PARACHUTE-SKI WORLD CUP 2024 z pohledu českých závodníků:

TÝMY:

  • CZECH PARASKI TEAM tentokrát závodil ve složení Radim Bednář, Jiří Černý, Martin Gabla a Martin Kumžák a v celkovém pořadí družstev se – díky absenci zraněného Radima Bednáře v posledních dvou kolech přesnosti – umístil na 7. místě

JEDNOTLIVCI:

  • V soutěži jednotlivců je třeba vyzdvihnout skvělý výkon Jiřího Černého, který v kategorii Master zůstal těsně pod stupni vítězů na nepopulárním 4. Místě
  • Martin Gabla obsadil v kategorii Male celkově výborné 6. Místo
  • Natálie Fulínová se při své premiérové účasti na závodu v této parašutistické disciplíně rozhodně neztratila a díky vítězství mezi ženami na lyžích obsadila v celkovém pořadí kategorie Female 7.místo.

Kompletní výsledky na www.parachute-ski.com.