Benelux Open 2024 – LUXFLY, Belgie

Zimní příprava vrcholí, a tak ji bylo třeba zakončit jak jinak, než soutěžním víkendem. Vyhlédli jsme si další závody a Velikonoce jsme si zpestřili návštěvou pro nás nového tunelu LUXFLY na úplném jihu Belgie (Rue de Grass 103, Sterpenich, Luxembourg-Belgium), kde se 30.–31. 3. 2024 konalo Otevřené Mistrovství Beneluxu v indoor skydivingu.

 

 

Česko zde reprezentovalo 6 závodníků ve čtyřech disciplínách. Sestry Anežka Opálková a Alžběta Opálková létaly Solo Speed. Valerii Vaselkov jr. a Tereza Martínková (Seagulls) závodili v Dynamic 2 Way. Valerii Vaselkov jr., Tereza Martínková, Radek Meduna a Anežka Opálková (Pigeons) létali Dynamic 4 Way a Daniela Šarmanová se poprvé účastnila v disciplíně Freestyle.

Na závody jsme vyrazili s předstihem již ve čtvrtek 28. 4., jelikož jsme se museli v “novém” tunelu aklimatizovat a trochu potrénovat. V pátek jsme poprvé vyzkoušeli LUXFLY tunel. Trénink šel podle plánu a my jsme připraveni. Večer proběhlo zahájení, setkání závodníků a vylosování závodních kol. Teď se pořádně vyspat a hurá na to. Všichni jsou zdravě nervózní, ale moc se těší.

Soutěž pro nás začala v sobotu odpoledne Solo Speedem (5 kol), poté byl na řadě Freestyle (F1,C1,F2) a nakonec i dynamické disciplíny (Q). V Solo Speedu se odlétalo 5 kol. Freestyle začal volnou sestavou, pokračoval první povinnou sestavou, a pak znovu volnou sestavou. Dynamika odlétala tři kvalifikační kola, která rozhodla o nasazení do turnaje pro druhý soutěžní den. Naše sobotní výkony mohly lecos napovědět před nedělním vyvrcholením závodů. Někde se dařilo předvádět výkony z tréninků, někde to naopak pokulhávalo. Zítra se musíme plně koncentrovat a prodat, co v nás je.

V neděli se začínalo ještě později než předešlý den, ale opět byl první na řadě Solo Speed (3 kola). Jelikož se naše juniorky s disciplínou teprve seznamují, byly jejich výkony dobrým základem pro budoucí zlepšení. Ve Freestylu (C2,F3), po sebejistém výkonu, udržela Daniela 3. místo z prvního dne. D2W začali Seagulls prohrou ve čtvrtfinále a v kole o konečné umístění (5.-8.) pak obsadili 6. místo. Jelikož jsme v D4W prohráli kvalifikaci, čekalo nás semifinále. To jsem zvládli úspěšně a mohli jsme se připravovat na finále, kde musíte vyhrát na 2 vítězné lety. To se nám po chybách domácího týmu povedlo a vezeme domu zlato!

 

Výsledky:

Solo Speed
8. místo – Anežka Opálková 9. místo – Alžběta Opálková

D2W
6. místo – Seagulls (Valerii Vaselkov jr. a Tereza Martínková)

D4W
1. místo – Pigeons (Valerii Vaselkov jr., Tereza Martínková, Radek Meduna, Anežka Opálková)

Freestyle
3. místo – Daniela Šarmanová

 

Poděkování patří organizátorům z LUXFLY, rozhodčím, fanouškům, Aeroklubu ČR a NSA za podporu talentovaných českých sportovců, a dále pak našim atletům za skvělou reprezentaci na mezinárodní indoor skydiving scéně.

Za freefly ČR, Radek Meduna