Výsledky akrobatické soutěže Mostecký pohár 2024

Ve dnech 3.–4. 5. 2024 se opět po roce utkali motoroví akrobaté na už XXVI. Ročníku Mosteckého poháru. Dvoudenní první akrobatické soutěže roku 2024 se zúčastnilo 10 soutěžících ve 4 kategoriích, tedy tři kategorie byly naplněny po třech soutěžících a jeden statečný pilot Intermediate pojal soutěž jako bodovaný trénink v dobrém kolektivu a náladě.

Mraky a déšť nás trošku potrápily, a tak málem bylo nutné využít neděli jako náhradní termín.  Počasí se ale umoudřilo a díky skvělým soutěžícím se podařilo vše dolétat a závody jsou platné. A také patří obrovský dík za osobní nasazení jednomu z pilotů, který měl technické potíže se svým strojem, a který v časové tísni dolétal všechny sestavy a vůbec ne špatně.

 

A jak to tedy dopadlo?

Kompletní výsledky najdete na oficiálním webu: https://acroscoring.aecr.cz/most2024/.

Odlétali se tři sestavy ve všech kategoriích a na prvních místech se umístili Petr Jonáš v kategorii Unlimited, Jan Sobotka v kategorii Advanced, Petr Handlík zvítězil sám nad sebou v kategorii Intermediate a v kategorii Sportsman byl první Karel Vobořil.

Fotky s vyhlášení můžete vidět pod článkem a další si můžete prohlédnout zde:

http://airfoto.jencik.net/foto227.php a nebo

https://eu.zonerama.com/VaclavPihera/Album/11411545.

 Poděkování patří i rozhodčím,  pomocníkům i scoring directorovi za jejich práci a za rok, věříme, že se opět sejdeme a snad bude soutěžících opět o trochu více. 😊