Pohár TSGAC a Pohár starostky Podhořan Advanced 2024

Letiště Podhořany a Vychodočeský aeroklub Pardubice pořádali 7.–8. 6. 2024 na letiště Podhořany u Ronova závody v bezmotorové akrobacii a to ve dvou kategoriích – Pohár TSGAC (dvoumístné cvičné kluzáky) a Pohár starostky Podhořan Advanced 2024.  Závody byly pod záštitou Aeroklubu České republiky. 
 
Začínalo se už ve čtvrtek, kdy se na letišti v Podhořanech létaly tréninkové lety. V pátek se letěla v obou kategoriích jedna soutěžní sestava. V sobotu se pak v obou kategoriích odlétali dvě sestavy. 
 
Soutěže se v obou kategoriích účastnilo celkem 21 pilotů. V kategorii TSGAC bylo přihlášeno 15 posádek. V kategorii Advanced to bylo 5 pilotů. Celkem se za 3 dny odlétalo 85 startů.  Pro závodníky, rozhodčí, asistenty, pomocníky a vlekaře byl po celou dobu připraven bohatý catering, který zajišťoval Východočeský aeroklub Pardubice. 
 
Podrobné výsledky ze soutěže najdete zde: https://acroscoring.aecr.cz/tsgac2024/ 
 
 
 
Velké poděkování patří zejména vlekařům a všem členům Východočeského aeroklubu kteří se závody pomáhali. Děkujeme také závodníkům za jejich účast a jejich lety, které byly na velmi vysoké úrovni. Děkujeme všem rozhodčím. Díky také Martinu Chovanovi za scoring a Milošovi Ramertovi za pomoc se závody a přípravu závodníků. Děkujeme starostce obce Podhořany u Ronova za záštitu nad pohárovou soutěží kategorie Advanced. 
 
 Poděkování patří také 21. základně taktického letectva v Čáslavi za umožnění pořádání závodů a aktivaci vzdušných prostoru. 
 
 
Za Východočeský aeroklub Pardubice a letiště Podhořany
František Treml, ředitel soutěže a předseda výboru VAP