Luděk Prda triumfoval na Německém mistrovství v letecké akrobacii 2024

Český pilot Luděk Prda se stal vítězem kategorie Intermediate na Mistrovství Německa v letecké akrobacii pro rok 2024. V napínavém souboji na mistrovství konaném ve Welzow předvedl sérii vyrovnaných letů a s náskokem 10 bodů porazil své soupeře.
Luděk Prda, pilot s bohatými zkušenostmi z mezinárodních soutěží, předvedl během celého mistrovství přesnou a elegantní akrobacii. Jeho lety se vyznačovaly precizním provedením a odnášel si proto vysoké skóre ze všech soutěžních letů. Vítězství na Německém mistrovství v letecké akrobacii je pro Prdu velkým úspěchem a potvrzením jeho talentu a tvrdé práce. Stal se tak pravděpodobně prvním Čechem, který dosáhl na tomto prestižním turnaji na nejvyšší příčku.

„Jsem nesmírně šťastný z tohoto vítězství,“ svěřil se Prda po závodě. „Bylo to velmi napínavé, ale věřil jsem si a věděl jsem, že mám na to zvítězit. Děkuji všem, kteří mi fandili a pomohli mi dosáhnout tohoto úspěchu.“Luďkův triumf na Německém mistrovství v letecké akrobacii je skvělou zprávou pro český letecký sport a inspirací pro všechny mladé piloty, kteří se tomuto náročnému, ale krásnému sportu věnují.

Jaromír Čihák: Welzow, Německo – 24. června 2024