Přehled mezinárodních a národních rozhodčích, kteří se aktivně účastní na soutěžích, vzdělávají se dle platných pravidel akrobacie (Section 6 Part 1&2) a účastní se školení rozhodčích. Na této stránce také naleznete rozhodčí, se kterými je navázána spolupráce a podílejí se na rozvoji akrobacie nejenom v České republice.

Přehled všech rozhodčích

Mezinárodní rozhodčí

Mezinárodní rozhodčí se dle nominací Mezinárodní akrobatické komise má právo účastnit na mezinárodních závodech. Nutnost pro tuto pozici je perfektní znalost pravidel, udržování si přehledu o změnách a novinkách v katalogu figur a akrobatických pravidlech. Podstatnou součástí je i anglický jazyk, bez něhož i přes excelentní znalost a zkušenosti se rozhodčí neobejde.

Česká republika jako jedna z mála zemí světa má zastoupení skoro na všech mezinárodních soutěžích pořádaných v daný rok. Aeroklub České republiky se stále snaží motivovat nové a mladé oči, které dobře vidí, rychle se učí, jsou schopny se rychle přizpůsobovat, avšak chybí jim roky praxe a zkušeností.

JMÉNO PŘÍJMENÍ NÁRODNOST
Zuzana Danihelová CZE Czechia
Stanislav Bajzík CZE Czechia
Vladimír Machula CZE Czechia
Jiří Duras CZE Czechia
Alena Kaftanová CZE Czechia
David Kaftan CZE Czechia
Richard Ponížil CZE Czechia
Lucie Pešková CZE Czechia
Juraj Danihel CZE Czechia
LG Ardvisson SWE Sweden
Steff Hau DEU Germany
Philipe Küchler CHE Switzerland
Pavol Kavka SVK Slovakia

Národní rozhodčí

Národní rozhodčí je rozhodčí, který se účastní tuzemských závodů. Jeho zkušenosti nejsou ještě natolik velké, aby mohl sám vycestovat na mezinárodní soutěž. Často jezdí jako asistent právě zkušenějšímu mezinárodnímu rozhodčímu a opět mu pomáhá se rozhodovat a sledovat určité konkrétní prvky. Vždy je snaha, aby mezinárodní rozhodčí s národním tvořil tým, byli sehraní a doplňovali se – ve zkušenostech, stylu, akrobatickém vzdělání.

JMÉNO PŘÍJMENÍ NÁRODNOST
Petr Jirmus CZE Czechia
Jan Rolinek CZE Czechia
Jaroslav Pošitma CZE Czechia
Jiří Pospíšil CZE Czechia
Kateřina Machula CZE Czechia
Kateřina Povšíková CZE Czechia
Jan Dokoupil CZE Czechia
Petr Burda CZE Czechia
Miloš Ramert CZE Czechia
Martin Chovan CZE Czechia

Asistenti 

Asistent je člověk se zájmem o leteckou akrobacii, který se pravidelně účastní závodů, pomáhá rozhodčímu v rozhodování, zvláště v komplikovanějších situacích. Asistent je budoucí rozhodčí, avšak ještě nesložil zkoušky. Asistent je stejně podstatný jako samotný rozhodčí. Dohromady tvoří tým.

JMÉNO PŘÍJMENÍ NÁRODNOST
Sabina Vitová CZE Czechia
Stanislava Turková CZE Czechia
Karolína Pecharová CZE Czechia
Lenka Durasová CZE Czechia
Monika Durasová CZE Czechia
Lenka Rejentová CZE Czechia
Miroslav Danihel SVK Slovakia
Florián Becze SVK Slovakia
Miroslav Danihel SVK Slovakia
Martina Půlpánová CZE Czechia

Chceš se stát rozhodčím? Chceš se dozvědět o pravidlech akrobacie? Nebo jseš jenom zvědavý/á? Neboj se a napiš nám! Nadšenců do tohoto krásného sportu není nikdy dost.