Přehled mezinárodních a národních rozhodčích, kteří se aktivně účastní na soutěžích, vzdělávají se dle platných pravidel akrobacie (Section 6 Part 1&2) a účastní se školení rozhodčích. Na této stránce také naleznete rozhodčí, se kterými je navázána spolupráce a podílejí se na rozvoji akrobacie nejenom v České republice.

Přehled všech rozhodčích

Mezinárodní rozhodčí

Mezinárodní rozhodčí se dle nominací Mezinárodní akrobatické komise má právo účastnit na mezinárodních závodech. Nutnost pro tuto pozici je perfektní znalost pravidel, udržování si přehledu o změnách a novinkách v katalogu figur a akrobatických pravidlech. Podstatnou součástí je i anglický jazyk, bez něhož i přes excelentní znalost a zkušenosti se rozhodčí neobejde.

Česká republika jako jedna z mála zemí světa má zastoupení skoro na všech mezinárodních soutěžích pořádaných v daný rok. Aeroklub České republiky se stále snaží motivovat nové a mladé oči, které dobře vidí, rychle se učí, jsou schopny se rychle přizpůsobovat, avšak chybí jim roky praxe a zkušeností.

Stanislav
Bajzík
Vladimír
Machula
CZE Czechia
Jiří
Duras
Alena
Kaftanová
David
Kaftan
Richard
Ponížil
Lucie
Pešková
Juraj
Pavol
Kavka

Národní rozhodčí

Národní rozhodčí je rozhodčí, který se účastní tuzemských závodů. Jeho zkušenosti nejsou ještě natolik velké, aby mohl sám vycestovat na mezinárodní soutěž. Často jezdí jako asistent právě zkušenějšímu mezinárodnímu rozhodčímu a opět mu pomáhá se rozhodovat a sledovat určité konkrétní prvky. Vždy je snaha, aby mezinárodní rozhodčí s národním tvořil tým, byli sehraní a doplňovali se – ve zkušenostech, stylu, akrobatickém vzdělání.

Petr
Jirmus
Rolinek
Jiří
Pospíšil
Kateřina
Machula
Kateřina
Povšíková
Dokoupil
Petr
Burda
Miloš
Ramert
Hana
Babčanová
Muck

Asistenti

Asistent je člověk se zájmem o leteckou akrobacii, který se pravidelně účastní závodů, pomáhá rozhodčímu v rozhodování, zvláště v komplikovanějších situacích. Asistent je budoucí rozhodčí, avšak ještě nesložil zkoušky. Asistent je stejně podstatný jako samotný rozhodčí. Dohromady tvoří tým.

Sabina
Vitová
Stanislava
Turková
Karolína
Pecharová
Durasová
Durasová
Rejentová
Miroslav
Florián
Becze
Miroslav
Martina
Půlpánová

Výpočtáři

Výpočtář je člověk se zájmem o leteckou akrobacii, který se pravidelně účastní závodů jako člen organizačního týmu. Je to právě on, kdo zpracuje známky od rozhodčích na výsledky. Má nadstandardně dobrý vztah s výpočetní technikou, dobře se vyzná ve sportovních řádech, dokáže odolávat stresu a pracovat pečlivě a efektivně i pod velkou zátěží. Je to právě výpočtář, kdo spolu s ředitelem soutěže a hlavním rozhodčím zajišťuje hladký průběh soutěže.

Stránský
Antonín
Rejentová
CZE Czechia

Chceš se stát rozhodčím? Chceš se dozvědět o pravidlech akrobacie? Nebo jsi jenom zvědavý/á? Neboj se a napiš nám na akro@aecr.cz! Nadšenců do tohoto krásného sportu není nikdy dost.