Kvě
2
Čt
Jarní pohár v akrobacii kluzáků 2024 (JP2024) v Letiště Jihlava
Kvě 2 – Kvě 5 celý den
Jarní pohár v akrobacii kluzáků 2024 (JP2024) @ Letiště Jihlava

POZOR – ZMĚNA TERMÍNU! SOUTĚŽ JE O TÝDEN POSUNUTA PO PŮVODNÍM TERMÍNU. 

Z důvodů nepřízně počasí pro tréninky a soutěž začneme o týden později – tedy v pátek 2. května 2024

 

Cíle soutěže

  • Uskutečnit na jihlavském letišti významnou soutěž v letecké akrobacii na kluzácích. Určit nejlepší akrobatku, nebo nejlepšího akrobata na kluzácích v kategoriích Basic, Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited.
  • Umožnit pilotům prohloubení jejich znalostí a dovedností v letecké akrobacii na kluzácích prostřednictvím interakce s rozhodčími a s trenéry v prostředí jihlavského letiště.
  • Umožnit pilotům porovnání jejich sportovních výkonů a výměnu zkušeností navzájem mezi sebou a uspořádat sportovní a společenskou akci přesahující svým rozsahem regionální význam.
  • Prezentovat Statutární město Jihlava, Aeroklub Jihlava, z.s., Glider Aerobatics Club, z.s., propagovat Aeroklub České republiky, z.s., letecké bezmotorové sporty, zejména leteckou akrobacii na kluzácích. Přiblížit obyvatelům města Jihlavy a jejího přilehlého okolí, zejména mládeži, sportovní činnost na letišti Jihlava a představit tento druh leteckého sportu potenciálním zájemcům o letecké sporty, především mezi mládeží.

Propozice: https://www.aeroklub.cz/2024/04/05/propozice-jarni-pohar-v-akrobacii-na-kluzacich-2024/

 

Kvě
3
Mostecký pohár 2024 v Letiště Most
Kvě 3 @ 10:00 – Kvě 4 @ 19:00
Mostecký pohár 2024 @ Letiště Most

Regionální soutěž v akrobacii letounů kategorií  Unlimited, Advanced, Intermediate a Sportsman. Tento rok bude spojena se seminářem pro akrobatické rozhodčí.

 

Propozice: 

PROPOZICE: Mostecký pohár XXVI. setkání přátel letecké akrobacie

Čvn
25
Út
Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků kategorie Advanced a Unlimited a pohár Hejtmana Pardubického kraje v kategoriích SPG a ING v Letiště Moravská Třebová
Čvn 25 – Čvn 30 celý den
Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků kategorie Advanced a Unlimited a pohár Hejtmana Pardubického kraje v kategoriích SPG a ING @ Letiště Moravská Třebová

Mistrovství ČR v bezmotorové akrobacii a pohárová soutěž. Propozice a podrobnosti budou publikovány v první polovině dubna.

 

Srp
22
Čt
Jihomoravský pohár v akrobacii letounů 2024 v Letiště Břeclav
Srp 22 – Srp 24 celý den
Jihomoravský pohár v akrobacii letounů 2024 @ Letiště Břeclav

2. ročník Jihomoravského poháru v akrobacii letounů (JMPAL) se koná 22.–24. 8. 2024 na letišti Aeroklubu Břeclav (LKBA) a navazuje na konání MČR a WIAC v předchozích letech.

Srdečně zveme nejen piloty kategorií Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited, ale také příznivce akrobacie z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska a Maďarska.

22.8. 2024 je tréninkovým dnem, ale po dohodě můžete trénovat i dříve.

Propozice budou zveřejněny do 1.5. 2024 na www.aeroklubbreclav.cz

Přihlášky a info libor.babak@aeroklubbreclav.cz