• Kalibrace a drobný servis FR provádí firma Pohoda servis s.r.o. (Luděk Kluger), Vrbenská 1931, 370 06 České Budějovice, +420 387 4I2 417, ludek@pohoda.com
  • Pouze kalibrace bez jakéhokoli servisu provádí Mgr. Juraj ROJKO, Do Lipan 906138,103 00 Praha 10 – Kolovraty, garant Jacek Kerum, +420 603 390119, kerum@email.cz

 

Podle Annex B Díl 3 FAI zodpovídá za přípravu přístroje ke kalibraci jeho majitel. K tomu patří nabitá vnitřní baterie, zaktualizovaný Firmware a SW, uvolněná paměť (stažené lety) z deníku letů (logbooku), nastavení fixů na maximálně 3 vteřiny. Ideální je se včas domluvit s příslušnou laboratoří (Kerum nebo Kluger). Zajistěte si kalibraci vašeho loggeru včas! Platnost kalibrace je pro soutěže i odznaky 5 let. Dodatečná kalibrace je možná do 2 měsíců po odletění výkonu.

 

Podle FAl Sportovního řádu sekce 3 ,,Kluzáky“, Annex B ,,Validace výkonů“, je povinností majitele či provozovatele přístroj ke kalibraci připravit. To znamená dodat přístroj funkční, zkontrolované aktualizace jak SW tak FW, nabitá autonomní baterie (NANO, Colibri), krok zápisu nastavený maximálně na 1 sec dle Annex A, nastaveno spouštění zápisu od zapnutí přístroje nebo při změně tlaku, mít staženou (zálohovanou) paměť letů (logbook), protože při kalibrací může v některých případech dojít k jejímu vymazání. Přístroje řady LX, které jsou zabudovány do palubní desky letadla, je nutné vymontovat, dodávejte pouze přední díl (s ovládáním, s displejem), bez variometru.
Než se rozhodnete (jednou za 5 let) k periodické kalibraci přístroje, zjistěte si předem podmínky kontaktem s pracovníky – nejlépe e-mailem. Kontakty jsou uvedeny na konci tohoto oznámení. Jde nejen o možnosti či informace o vašich přístrojích, ale rovněž o způsob dodání přístroje, úhrady atp. Mějte prosím na paměti, že jde pouze o odbornou službu, ne servis. Tato činnost není hlavní náplní práce firmy.
Přístroje posílejte pomocí dodávkových služeb, jako např. PPL, Zásilkovna, DPD a stejně tak do balíčku uvádějte, jak chcete přístroj vrátit, kterou službu preferujete, zda zaslat na Vaši adresu, případně na jaké výdejné místo. Vyhýbeite se prosím České poště. Předběžná cena za úspěšnou kalibraci je 400 Kč bez DPH (484 Kč DPH). Cena za přepravu a balné se pohybuje mezi 150 – 200 Kč.V případě ,,expresních“ objednávek, tak zvaně po výkonu (max. do 2 měsíců), což umožňuje SŘ FAI, bude účtována přirážka 50%.