Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
MŠMT je dlouholetým partnerem a institucí zaštiťující AeČR. MŠMT dbá o kvalitní vzdělávání mládeže, rozvoj sportu a udržení hodnot a kvalit pro budoucí mládež. 

Letecká amatérská asociace
Letecká amatérská asociace ČR je občanským sdružením pověřeným Ministerstvem dopravy ČR k výkonu správní činnosti v oblasti sportovních létajících zařízení (SLZ). Aeroklub České republiky a Letecká amatérská asociace spolu dlouhodobě spolupracují na organizaci leteckého sportu v ČR. LAA zastupuje část leteckých sportů sdružených pod Mezinárodní leteckou federací (FAI).

 
Svaz modelářů České republiky
Svaz modelářů České republiky z.s. (SMČR) je zapsaným spolkem klubů s působností na celém území České republiky. Základním posláním svazu modelářů je organizování, podpora a propagace modelářského spolku v oblastech vrcholového a výkonnostního a masového sportu a práce s mládeží. Svaz modelářů sdružuje letecké, lodní, automobilové, raketové, železniční modeláře a stavitele plastikových modelů ve 400 klubech s členskou základnou 6660 členů včetně mládeže, která představuje 1/3 základny. Aeroklub České republiky a Svaz modelářů České republiky spolu spolupracují ve věci zastupování před Mezinárodní leteckou federací (FAI).

 
 
rlp-lg-rgb
Řízení letového provozu České republiky
Posláním ŘLP ČR, s.p. je podílet se na zajišťování bezpečných, nákladově efektivních a dlouhodobě udržitelných letových navigačních služeb v prostředí vytvářejících se funkčních bloků vzdušného prostoru, které naplní očekávání všech uživatelů z pohledu dnešní a budoucí poptávky v dynamicky se rozvíjejícím prostředí letecké dopravy jak na národní úrovni, tak v kontextu vývoje ATM v Evropě.
Aeroklub České republiky a Řízení letového provozu spolupracují v oblasti předávání si informací v rámci vzdušného prostoru nad Českou republikou. Dále si navzájem vypomáhají v komunikaci s Armádou České republiky ve věci využívání vzdušného prostoru.

 
Výsledek obrázku pro flymet logo
Flymet 
Kompletní informace o plánování letů pro plachtaře, předpovědi počasí, meteogramy, mapy a mnoho dalšího. Aeroklub České republiky a Flymet často spolupracují nejen na plachtařských závodech.
 

 
Plachtařský Old Timer Klub

 
 
Imi-Gliding Equipment
Firma IMI-Gliding Equipment začala s produkcí příslušenství pro plachtaře v roce 2004. Po 9 letech zkušeností s konstrukcí a výrobou plachtařského vybavení se naše cíle sjednotily do jednoduchého závěru: všechno, do čeho se pustíme se snažíme dělat na 100%.
Nabízí obvyklé věci s neobvyklými nápady, vysokou kvalitou provedení, zajímavý design a sympatické vychytávky. Aeroklub České republiky má více než dobrou zkušenost s výrobky Imi-Glidingu a svým plachtařským členům nenabízí nic jiného.

 
 
Výsledek obrázku pro gliding cz logo
Gliding – diskuzní server pro plachtaře
Fórum, Příběhy a komentáře z leteckého života a života na letišti, FlyMet a příprava na přelety. Členové Aeroklubu České republiky se na tento portál svěřují se svými zážitky, sdělují své dojmy z přeletů a snaží se navzájem poučit ze svých chyb.

 
Výsledek obrázku pro hph sailplanes cz logo
Flying Revue – časopis a webový portál pro piloty
Dvouměsíčník pro piloty a fanoušky létání. V exkluzívním grafickém provedení (autorem je Martin Chovan) a na kvalitním papíře zde můžete číst o všem, co zajímá piloty, mechaniky a všechny, kdo v letectví působí nebo se o létání zajímají. Na webovém portálu naleznete nejnovější novinky a informace ze světa letectví. Aeroklub České republiky pravidelně plní stránky dvouměsíčníku a přispívá články.

 
airZone.TV
AirZone.TV – televizní stanice 
Online TV je videoblog , která zpracovává důležité historické momenty a je u všech sportovních, kulturních a mediálních akcí týkající se letectví. Aeroklub České republiky a AirZone.TV spolupracují dlouhodobě a svojí činnost rozvíjí dle rostoucích nároků mediální techniky a zájmu veřejnosti po informacích.

 
 
 
HpH Sailplanes

 
Klub leteckých novinářů České republiky
Klub leteckých novinářů České republiky vznikl z potřeby sdružovat novináře a publicisty, kteří se zabývají problematikou letectví a kosmonautiky. Klub leteckých novinářů byl založen v roce 1990 z iniciativy tehdejšího šéfredaktora časopisu Letectví a kosmonautika Josefa Frýby a známého výtvarníka a dlouhodobého spolupracovníka L+K Karla Helmicha a Jiřího Šubrta. Základní myšlenkou bylo usnadnit a zlepšit komunikaci mezi všemi novináři a publicisty, kteří píší o letectví a všech oborech s ním souvisejících. Aeroklub České republiky pravidelně přispívá rozhovory, články a dalšími zajímavými informacemi do redakce klubu leteckých novinářů.

 
 
Výsledek obrázku pro poletíme? logo
Poletíme?
Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké. Respekt to Waldemar Matuška, Voskovec a Werich, Jiří Šlitr a Semafor, Ivan Mládek, Divadlo Sklep a Jára Cimrman. Aeroklub České republiky teprve nedávno uzavřel partnerství s touto hudební skupinou. Texty jejich písní jsou podobné s osudy našich členů, sama skupina je letecký nadšenec, a vlastně nic nebránilo v cestě, tak vzniklo naprosto netradiční partnerství. Aeroklub České republiky je hrdým partnerem všech koncertů skupiny Poletíme?.
 

 
David Melechovský – letecký lékař