Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
MŠMT je dlouholetým partnerem a institucí zaštiťující AeČR. MŠMT dbá o kvalitní vzdělávání mládeže, rozvoj sportu a udržení hodnot a kvalit pro budoucí mládež. 

logolaa
Letecká amatérská asociace
Letecká amatérská asociace ČR je občanským sdružením pověřeným Ministerstvem dopravy ČR k výkonu správní činnosti v oblasti sportovních létajících zařízení (SLZ). Aeroklub České republiky a Letecká amatérská asociace spolu dlouhodobě spolupracují, jelikož cílová skupina je více než podobná. Poslední společná velká akce bylo Vyhlášení nejlepších leteckých sportovců za rok 2015.

 
Svaz modelářů České republiky
Svaz modelářů České republiky z.s. (SMČR) je zapsaným spolkem klubů s působností na celém území České republiky. Základním posláním svazu modelářů je organizování, podpora a propagace modelářského spolku v oblastech vrcholového a výkonnostního a masového sportu a práce s mládeží. Svaz modelářů sdružuje letecké, lodní, automobilové, raketové, železniční modeláře a stavitele plastikových modelů ve 400 klubech s členskou základnou 6660 členů včetně mládeže, která představuje 1/3 základny. Aeroklub České republiky a Svaz modelářů České republiky spolu spolupracují ve věci zastupování před Mezinárodní leteckou federací (FAI).

 
 
rlp-lg-rgb
Řízení letového provozu České republiky
Posláním ŘLP ČR, s.p. je podílet se na zajišťování bezpečných, nákladově efektivních a dlouhodobě udržitelných letových navigačních služeb v prostředí vytvářejících se funkčních bloků vzdušného prostoru, které naplní očekávání všech uživatelů z pohledu dnešní a budoucí poptávky v dynamicky se rozvíjejícím prostředí letecké dopravy jak na národní úrovni, tak v kontextu vývoje ATM v Evropě.
Aeroklub České republiky a Řízení letového provozu spolupracují v oblasti předávání si informací v rámci vzdušného prostoru nad Českou republikou. Dále si navzájem vypomáhají v komunikaci s Armádou České republiky ve věci využívání vzdušného prostoru.

 
Výsledek obrázku pro flymet logo
Flymet 
Kompletní informace o plánování letů pro plachtaře, předpovědi počasí, meteogramy, mapy a mnoho dalšího. Aeroklub České republiky a Flymet často spolupracují nejen na plachtařských závodech.
 

 
Plachtařský Old Timer Klub

 
 
Imi-Gliding Equipment
Firma IMI-Gliding Equipment začala s produkcí příslušenství pro plachtaře v roce 2004. Po 9 letech zkušeností s konstrukcí a výrobou plachtařského vybavení se naše cíle sjednotily do jednoduchého závěru: všechno, do čeho se pustíme se snažíme dělat na 100%.
Nabízí obvyklé věci s neobvyklými nápady, vysokou kvalitou provedení, zajímavý design a sympatické vychytávky. Aeroklub České republiky má více než dobrou zkušenost s výrobky Imi-Glidingu a svým plachtařským členům nenabízí nic jiného.

 
 
Výsledek obrázku pro gliding cz logo
Gliding – diskuzní server pro plachtaře
Fórum, Příběhy a komentáře z leteckého života a života na letišti, FlyMet a příprava na přelety. Členové Aeroklubu České republiky se na tento portál svěřují se svými zážitky, sdělují své dojmy z přeletů a snaží se navzájem poučit ze svých chyb.

 
Výsledek obrázku pro hph sailplanes cz logo
Flying Revue – časopis a webový portál pro piloty
Dvouměsíčník pro piloty a fanoušky létání. V exkluzívním grafickém provedení a na kvalitním papíře zde můžete číst o všem, co zajímá piloty, mechaniky a všechny, kdo v letectví působí nebo se o létání zajímají. Na webovém portálu naleznete nejnovější novinky a informace ze světa letectví. Aeroklub České republiky pravidelně plní stránky dvouměsíčníku a přispívá články.

 
airZone.TV
AirZone.TV – televizní stanice 
Online TV stanice, která zpracovává důležité historické momenty a je u všech sportovních, kulturních a mediálních akcí týkající se letectví. Aeroklub České republiky a AirZone.TV spolupracují dlouhodobě a svojí činnost rozvíjí dle rostoucích nároků mediální techniky a zájmu veřejnosti po informacích.

 
 
 
HpH Sailplanes

 
Klub leteckých novinářů České republiky
Klub leteckých novinářů České republiky vznikl z potřeby sdružovat novináře a publicisty, kteří se zabývají problematikou letectví a kosmonautiky. Klub leteckých novinářů byl založen v roce 1990 z iniciativy tehdejšího šéfredaktora časopisu Letectví a kosmonautika Josefa Frýby a známého výtvarníka a dlouhodobého spolupracovníka L+K Karla Helmicha a Jiřího Šubrta. Základní myšlenkou bylo usnadnit a zlepšit komunikaci mezi všemi novináři a publicisty, kteří píší o letectví a všech oborech s ním souvisejících. Aeroklub České republiky pravidelně přispívá rozhovory, články a dalšími zajímavými informacemi do redakce klubu leteckých novinářů.

 
 
Výsledek obrázku pro poletíme? logo
Poletíme?
Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké. Respekt to Waldemar Matuška, Voskovec a Werich, Jiří Šlitr a Semafor, Ivan Mládek, Divadlo Sklep a Jára Cimrman. Aeroklub České republiky teprve nedávno uzavřel partnerství s touto hudební skupinou. Texty jejich písní jsou podobné s osudy našich členů, sama skupina je letecký nadšenec, a vlastně nic nebránilo v cestě, tak vzniklo naprosto netradiční partnerství. Aeroklub České republiky je hrdým partnerem všech koncertů skupiny Poletíme?.
 

 
David Melechovský – letecký lékař