7 ZÁVODŮ, 7 MĚSÍCŮ, 7 DESTINACÍ, 200 ZÁVODNÍKŮ

Soutěž probíhá v přesnosti přistání – klasické parašutistické disciplíně. Cílem je co nejpřesněji z výšky cca 1000 m „šlápnout“ absolutní střed molitanového doskočiště – „YELOW TARGET“, jehož velikost odpovídá velikosti mince hodnoty 2 Kč.

 

 

 

Celkový výsledek je složen z výkonů na jednotlivých závodech seriálu. V roce 2024 probíhají jednotlivá kola v těchto zemích: Francie, Slovinsko, Česká republika, Itálie, Rakousko, Švýcarsko a finále hostí Spojené arabské emiráty.

 

  • 2022 – jednomyslné schválení ČR jako pořadatele jednoho ze závodů SWCP

Rozhodujícím momentem pro udělení pořadatelství bylo uspořádání 37. FAI Mistrovství světa a 11. FAI Mistrovství světa juniorů v parašutismu ve volném stylu a přesnosti přistání v 07/2022 na letišti ve Strakonicích.

Soutěž tohoto druhu se na území ČR konala poprvé v historii.

Šampionát byl zástupci FAI, rozhodčích i zástupců závodníků všech zúčastněných zemí hodnocen jako nejlépe zorganizovaný mistrovský závod v historii několika desítek let.

Oceněna byla vysoká kvalita připraveného sportoviště, zázemí pro soutěžící i rozhodčí, technická připravenost letadel a vynikající spolupráce s piloty a pozemním servisem, podpora města Strakonice i Jihočeského kraje a přátelská atmosféra nejen v průběhu soutěže, ale i při návštěvě turistických míst v lokalitě jihočeského kraje

  • ČR vybrala pro pořádání SWCS 2 destinace, STRAKONICE a KLATOVY, které budou závod pořádat střídavě ve dvouletých intervalech
  • 2023 – proběhl úspěšně závod na letišti v Klatovech
  • 2024 – proběhne závod na letišti ve Strakonicích

 

 

 

https://swcs.airshots.at/