Kdy:
Kde:
Letiště Zbraslavice
LKZB
První schůzka zájemců o výcvik pilota kluzáků a motorových letadel Zbraslavice 2022 @ Letiště Zbraslavice

Aeroklub Zbraslavice stejně jako každý rok zahajuje výcvik pilotů bezmotorových a motorových letadel. Každý výcvik začíná teoretickou průpravou, která je před zahájením výcviku potřebná. Obvykle se jedná o dva víkendy v průběhu února/března po kterých následuje praktický výcvik v letadle (samozřejmě v závislosti na rozmarech jarního počasí).

Teoretické školení v roce 2022 proběhne během těchto víkendů:

• 12.–13. 2. 2022
  • 19.–20. 2. 2022

Sraz bude od 9:15 v hlavní budově Aeroklubu Zbraslavice. Začátek školení 9:30.

Teoretická výuka probíhá formou vyučovacích bloků zaměřených na jednotlivé předměty a rozsahem je vhodná pro uchazeče o bezmotorový i motorový výcvik (PPL/SPL/LAPL). Po ukončení teoretické výuky následuje přezkoušení znalostí jednotlivých vyučovaných předmětů. Teoretická příprava je pro naše žáky zdarma.

Přednášenými předměty budou:

• Všeobecné znalosti letadel
  • Letecké palubní přístroje
  • Aerodynamika a mechanika letu
  • Meteorologie
  • Navigace
  • Letecké předpisy
  • Lidská výkonnost
  • Provozní postupy
  • Základy letu

Školení je pro všechny nové zájemce o létání a také stávající žáky, kteří nemají teoretickou pilotní zkoušku. Počítejte s výukou v sobotu i neděli. Každý víkend budou jiné předměty.

Pokud budou v platnosti nějaká opatření, které nám znemožní školení uskutečnit, budeme hledat náhradní termín, nebo jiné řešení. Před školením vám ještě termín potvrdíme a upřesníme si, kolik nás bude apod.

Na letišti snad bude možné přenocovat (vlastní spacák se může hodit). Ubytování je v omezeném množství, kdo první napíše, ten bydlí.

Sebou potřebujete pouze poznámkový blok, tužku, svačinu a chuť dozvědět se něco nového. Administrativní záležitosti upřesníme novým žákům na místě.

Protože levnější ani lepší už to nikdy nebude, nečekejte na zázrak a prostě začněte létat. Když to nezkusíte, nikdy se nedovíte, jestli na to máte.

Další informace poskytne Ondřej Nejedlý nejedlyo@email.cz  nebo je najdete na https://www.aeroklub-zbraslavice.cz/ a nebo napište na  vlp@lkzb.cz